SOS TELEFON - GRAD RIJEKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li je i ovo mobing?

3 posters

Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Da li je i ovo mobing?

Postaj  ivana_21 pon ruj 21, 2009 6:35 pm

Dvije i pol godine radim u jednoj firmi u Osijeku... Bila sam na porodiljnom i prije 2 mjeseca se vratila na posao, imam ugovor na neodređeno...

I poslije povratka su počeli problemi... Pravilo je da se radi tjedan-ujutro, tjedan-popodne, ja sam stalno radila popodne, dobila sam opomenu jer sam pričala s drugom djelatnicom za vrijeme radnoga vremena i onda se dogodilo sam dobila izvanredni otkaz zbog navodne krađe 20 kuna....

Uzela sam odvjetnika i tužila firmu... Direktor moje bivše firme me je nekoliko puta kontaktirao i pokušao se nagoditi, a kada sam ja postavila uvijete za nagodbu vratio me na posao, stornirao mi taj otkaz... Nisu mi htjeli vratiti radnu knjižicu, dobila sam ju tek 30. dan nakon otkaza, ponudili mi 1-2 plaće da potpišem da ih neću tužiti i još svašta nešto.... Kažite mi kako da se ja sad vratim na posao kad me tamo smatraju lopovom (inače zaposlenih je 14), kako kada su me otjerali kući i izvrijeđali me? Šta da sada radim, a posao mi treba???? Majka sam dvoje male djece, a suprugova plaća nije dovoljna za kredit i život.... HELP!!!

ivana_21

Broj postova : 4
Registration date : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  ri-stud-22 sri ruj 23, 2009 4:12 pm

zeznuta situacija; nisam skužio da li si sada zaposlena ili ne?
ri-stud-22
ri-stud-22

Broj postova : 50
Location : FIUME
Registration date : 02.12.2007

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  ri-stud-22 sri ruj 23, 2009 4:14 pm

to je definitivno mobbing! ako te netko optuži za krađu 20 kn! a nije bilo krađe... i otkaz i sporovi, naravno da je mobbing!!
ri-stud-22
ri-stud-22

Broj postova : 50
Location : FIUME
Registration date : 02.12.2007

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  ivana_21 sri ruj 23, 2009 4:14 pm

Evo jučer su mi povukli otkaz i vratili me na posao. Otišla sam na bolovanje s nalazom psihijatra. Jednostavno se ne mogu tamo vratiti i ne znam šta da radim!

ivana_21

Broj postova : 4
Registration date : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  mirela-pula sri ruj 23, 2009 4:17 pm

mrzim takve ljude! vjerojatno očekuju da se makneš i bili bi najsretniji da te nikad ne vide!

ja na tvom mjestu ne bi...

a vjerojatno i ne možeš... jer nema drugog posla??
mirela-pula
mirela-pula

Broj postova : 32
Registration date : 16.01.2008

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  mirela-pula sri ruj 23, 2009 4:19 pm

a pokušaj nekog mirenja sa šefom? ono, izgradnja uzajamnog povjerenja? kako sa kolegama? imaš potporu od njih?
mirela-pula
mirela-pula

Broj postova : 32
Registration date : 16.01.2008

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  mirela-pula sri ruj 23, 2009 4:22 pm

koliko ja znam zakon je na tvojoj strani, dakle ako te netko zlostavlja imaš pravo tražit da prestane, ako zbog toga imaš neku štetu imaš pravo tražit da ti naknade štetu, ako ti kažu da si kradljivica a nisi onda te vrijeđaju, a i s tim možeš na sud... dakle ima mogućnosti, ali neko mirenje bi bilo najbolje na duge staze,... zar ne?

ali svakako odi u osijeku potraži pomoć u nekoj udruzi, od ljudi koji imaju iskustva
mirela-pula
mirela-pula

Broj postova : 32
Registration date : 16.01.2008

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  ivana_21 sri ruj 23, 2009 4:26 pm

Nema potpore od nikoga. Otišla sam jučer odnijeti svoje papire nazad (radnu knjižicu), a od njih 14 koliko ih radi dvoje me je jedva pozdravilo... Svi čuvaju svoj posao. Tako da im je bolje biti šefu u g..., nego dati meni bilokakvu potporu.

Pokušaj mirenja? Možda, kad bi se gospodin šef iskreno ispričao za svoju pogrešku, ali on to ne želi. Čak nije ni bio jučer tamo iako je trebao.

Pretpostavljam da sada žele da dođem raditi, izluditi me totalno, i onda bi još na kraju dala otkaz, oni se zapravo tome i nadaju. Nemam pojma šta da radim!

ivana_21

Broj postova : 4
Registration date : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  mirela-pula sri ruj 23, 2009 4:30 pm

onda potpora izvan posla... prijatelji, neka udruga ili nešto slično, da ti pomogne da preživiš dan...

dan po dan poštenog i korektnog rada... da se situacija popravi... da se obnovi povjerenje kolega, možda nakon dužeg vremena i šefa... i definitivno se upoznaj sa svojim pravima, da šef zna da nisi budala koju može tek tako vrtit oko malog prsta...

i traži drugi posao ako je moguće
mirela-pula
mirela-pula

Broj postova : 32
Registration date : 16.01.2008

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  mirela-pula sri ruj 23, 2009 4:32 pm

to su u biti psihološke igre... držat šefa dobre volje da ti ne radi puno problema...

strašno!
mirela-pula
mirela-pula

Broj postova : 32
Registration date : 16.01.2008

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Opet ja

Postaj  ivana_21 pet lis 09, 2009 3:36 pm

Mislim da je ovo sada stvarno mobing!

Situacija je slijedeća:
Dakle, vratili su me na posao, tj. povukli otkaz. Ja sam potom otišla na bolovanje na preporuku psihijatra. Danas nazovem šefa da pitam jel mi potpisao papire za kredit, a on kaže da nije i neće, jer sam ja pred otkazom i čim se vratim s bolovanja uručiti će mi otkaz. I to iz istih razloga kao i prije 2 mjeseca.

Ko je sad tu lud? Kako mi može dva puta dati isti otkaz na istom radnom mjestu??? Kome da se obratim za novu tužbu ovaj put i za mobing? Molim pomoć!!!

ivana_21

Broj postova : 4
Registration date : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  mirela-pula sub lis 10, 2009 7:48 pm

to su već pravne igre...

nešto se sigurno može napraviti! odi odvjetniku, piši udrugama, ima i preko interenta, i traži pravni savjet, da vidiš koje su ti opcije na raspolaganju, pa ako je potrebno plati odvjetnika...

teško mi je bit pametna...

zgnječi ga pravno! traži lovu od njega!! neka gad pati!
mirela-pula
mirela-pula

Broj postova : 32
Registration date : 16.01.2008

[Vrh] Go down

Da li je i ovo mobing? Empty Re: Da li je i ovo mobing?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.