SOS TELEFON - GRAD RIJEKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

4 posters

Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  Frane uto stu 20, 2007 11:56 am

Nadbiskupija rimokatoličke crkve u Los Angelesu slučajeve zlostavljanja koja su počinili svećenici riješit će plaćanjem odštete. Odšteta će iznositi najmanje 600 milijuna dolara, što je do danas najveći iznos isplaćen u skandalima vezanim uz seksualna zlostavljanja u crkvi.

Očekuje se da će odvjetnici nadbiskupije i navodne žrtve sporazum objaviti sutra, kada je trebao početi izbor porotnika za prvi od 500 slučajeva zlostavljanja koja su počinili svećenici.

Do sada su najveće odštete isplatile biskupija u Orangeu u Kaliforniji - 100 milijuna dolara za 90 odštetnih zahtjeva, bostonska biskupija, koja je za 552 slučaja 2003. pristala isplatiti 84 milijuna dolara, koliko je platila i biskupija Covington prošle godine za oko 360 odštetnih zahtjeva.

Suočene s poplavom zahtjeva za odštetom zbog zlostavljanja, biskupije u Tucsonu, Spokaneu, Portlandu, Davenportu i San Diegu zatražile su osiguranje od stečaja.

Kardinal Roger Mahoney nedavno je župljanima u otvorenom pismu priopćio da nadbiskupija prodaje svoju upravnu zgradu i razmatra prodaju još 50 drugih posjeda koji nisu ključni za rad crkve, kako bi prikupila sredstva za isplatu nagodbe.


IZVOR:
www.hrt.hr

Frane

Broj postova : 7
Registration date : 19.11.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  iva-osijek čet stu 29, 2007 3:04 am

ma daj!
ja osobno nisam nikad išla u crkvu, ali kad ovo čujem, neću tako lako pustit svoje dijete u crkvu!!
to je posljedica nedostatka kontrole nad svećenicima koji rade s djecom!
trebaju nadzor!!

profesore u školama se nadzire, pa treba i svećenike!!
katastrofa......
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  ri-stud-22 ned pro 02, 2007 5:25 am

lud sam kad ovo čujem!
to se već događa možda i stoljećima, ali crkva je jaka.... to je lobi za poludit!

SVE U ZATVOR!!
ri-stud-22
ri-stud-22

Broj postova : 50
Location : FIUME
Registration date : 02.12.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  iva-osijek čet pro 06, 2007 1:27 am

može da, u zatvor!
na tri godine!!!

pa kakvi su ti naši zakoni??
svećenik za seksualno zlostavljanje dječaka dobije 3 GODINE ZATVORA!!

uništio je živote toj djeci i njihovim roditeljima i dobije 3 godine!! još će se naravno žalit tako da ima šanse da konačno bude i manje od te jadne 3 godine...
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  iva-osijek čet pro 06, 2007 1:31 am

(za one koji na znaju)

Ljubičić je nepravomoćno osuđen na tri godine zatvora zbog pet kažnjivih djela bluda nad maloljetnicima. Proglašen je krivim za blud nad petoricom dječaka dobi 10 i 11 godina.


Svećenik s Raba Drago Ljubičić na Općinskome sudu u Rijeci osuđen je nepravomoćno na tri godine zatvora zbog pet kažnjivih djela bluda nad maloljetnicima, izvijestio je glasnogovornik suda Saša Cvijetić.

Suđenje je zbog oštećenih maloljetnika bilo zatvoreno za javnost.

Ljubičić je proglašen krivim za blud nad petoricom dječaka dobi 10 i 11 godina dok je službovao kao župnik u Banjolu na otoku Rabu, u razdoblju između rujna 2003. i svibnja 2007.

Uhićen je 13. lipnja ove godine i nakon dva dana pušten. Odlukom istražnog suca Županijskog suda u Rijeci Vlade Bosnera tada mu je ujedno izrečena zabrana kontaktiranja s oštećenim dječacima i njihovim roditeljima.

Krčka biskupija, u koju pripada župa Banjol, odredila je da osumnjičeni svećenik neće obavljati službu župnika dok traje sudska istraga te ga je nakon izlaska iz pritvora smjestila u dom za umirovljene svećenike na Krku.

Na ovu presudu imaju pravo žalbe Ljubičićevi branitelji te tužitelji. O njihovim najavljenim žalbama odlučivat će Županijski sud u Rijeci.

KATASTROFA!
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  ri-stud-22 pet pro 07, 2007 1:57 pm

slažem se Iva!

ako takvi odu na malo dulji godišnji u zatvor... sa tv-om, kompom i svim ostalim privilegijama, onda im to baš i nije nekakva kazna...
a uništili su živote toj djeci i njihovim starcima...

mozda bi ipak trebalo razmisliti da se javno objave imena pedofila!
nisam baš siguran, ali mislim da bi bilo ok da se zna gdje su...
da ih društvo pazi!

ne znam...
ri-stud-22
ri-stud-22

Broj postova : 50
Location : FIUME
Registration date : 02.12.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  iva-osijek sub pro 08, 2007 1:53 pm

ne znam ni ja...
kad pogledam klince i kakvu im to sve štetu nanosi onda nema dvojbe! javna objava!!

ali kad se pogleda i druga strana, onda stvari nisu tako jednostavne...
ako npr. cijelo susjedstvo zna da tamo živi pedofil, to bi pretpostavljam značilo uzimanje pravde u svoje ruke, tj. pojedinci i skupine ljudi bi napadali tako obilježene pedofile... a to nije cilj.... nemiri!

ne znam...
radi se o bolesti... o ljudima koje na neki način treba liječiti... a da li je to moguće to ne znam... čini se da nije?
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  rose.kozala sub svi 17, 2008 1:58 pm

ispada da je to jedno od onih pitanja bez odgovora...

tj. struka treba dati odgovor...

iva, sviđa mi se kako razmišljaš!
Smile
rose.kozala
rose.kozala

Broj postova : 39
Registration date : 09.12.2007

[Vrh] Go down

Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi Empty Re: Seksualno zlostavljanje djece u Crkvi

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.