SOS TELEFON - GRAD RIJEKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samoubojstvo djevojčica u Rabu

+2
iva-osijek
Admin
6 posters

Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  Admin sri stu 28, 2007 6:30 pm

28. studenoga - Sinoć oko 21 sat na otoku Rabu smrtno su stradale dvije 14-godišnjakinje. Glasnogovornica Policijske uprave primorsko-goranske Mirjana Kulaš potvrdila je da su sinoć počinile samoubojstvo skokom s crkvenog tornja u rapskoj Gornjoj ulici.

Otokom se proširila priča, a prenosi je Novi list, kako su djevojke svoju strašnu nakanu najavile riječima da će se baciti s jednog od četiriju rapskih zvonika.

Djevojke su bile učenice osmog razreda Osnovne škole Ivana Rabljanina, bile su dobre prijateljice, vedre i vesele. Neslužbeno se doznaje da je tijela djevojaka, učenica rapske osnovne škole, pronašao brat jedne od njih oko 21 sat. On je krenuo u potragu nakon što one nisu bile na nastavi cijelo poslijepodne.


IZVOR:
www.hrt.hr
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 10
Location : Rijeka
Registration date : 19.11.2007

http://www.sos-telefon.hr

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  iva-osijek čet stu 29, 2007 3:00 am

Ne kužim zašto se ovakve stvari događaju...
?

Jasno mi je da ljudi imaju problema, ali ovo su klinci! Pretpostavljam da je u tim godinama važan odnos s roditeljima... i društvo u koje uletiš...

Ne znam šta reći?
Sad
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Samoubojstvo

Postaj  Admin sub pro 01, 2007 1:24 am

djeca i mladi suočeni su sa raznoraznim problemima od ljubavnih, školskih, interpersonalnih i drugih kojima ne znaju rješenje, a pojedini im se problemi čine u potpunosti nerješivi što ima za posljedicu posezanje za drastičnim "rješenjima" kao što je i sasmoubojstvo.
Treba naglasiti da je i okolina ta koja ukoliko nije upoznata sa problemima mladih možemo reći suodgovorna za takve posljedice, stoga treba poraditi na edukaciji roditelja, nastavnika kako bi razumjeli mlade.

Djeca i mladi imaju vrlo jake emocije, što je kadkad pogubno po njih same jer budu uhvaćeni u začarani krug koji ih dovede upravo do izbora potpuno pogrešnog načina rješavanja problema.

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 10
Location : Rijeka
Registration date : 19.11.2007

http://www.sos-telefon.hr

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  ri-stud-22 ned pro 02, 2007 5:17 am

ne kužim ni ja... kao cure su skroz ok, nasmijane, sve 5, a onda ovo...
Sad

droga? alkohol??
žao mi je njih, al pogotovo njihovih staraca!
ne mogu zamislit kako je to... šta se sve vrti ljudima po glavi kad ti se ovo dogodi u obitelji...

možda bi bilo ok da se ljudi nekako organiziraju i pomognu obitelji??
kako im se uopće može pomoći?
ri-stud-22
ri-stud-22

Broj postova : 50
Location : FIUME
Registration date : 02.12.2007

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  ri-stud-22 ned pro 02, 2007 5:31 am

a di vi iz udruge organizirano pomognete?
ri-stud-22
ri-stud-22

Broj postova : 50
Location : FIUME
Registration date : 02.12.2007

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re:Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  Marko čet pro 06, 2007 12:04 am

Pozdrav,

na žalost kadkad se i u naizgled idealnim situacijama kao što je čini se bila i ova na Rabu "kriju" problemi koji se na prvi pogled čine nepremostivi i nerješivi.
Mladi ljudi imaju strah od same pomisli potražiti pomoć, a sami nisu u mogućnosti ili ne znaju riješiti za njih nerješiv problem stoga i dolazi do ovakvih tragičnih situacija.

Naša Udruga postoji već 16 godina i susreli smo se nebrojeno puta sa sličnim problemima, koji se prvenstveno kroz iskren razgovor mogu "osvjestiti" tj. naš sugovornik postaje svjestan problema te uz naše vođenje i pomoć rješavamo tako prepoznat problem na obostrano zadovoljstvo.

Do sada nismo prakticirali direktan kontakt sa pozivateljima SOS TELEFONA, no od iduće godine proraditi će i "savjetovalište" iako ga mi ne volimo tako nazivati jer ne djelimo savjete već zajedno s osobom kojoj je potrebna pomoć, pronalazimo adekvatno rješenje.

M.
Marko
Marko
Admin

Broj postova : 2
Registration date : 19.11.2007

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  iva-osijek čet pro 06, 2007 1:20 am

tko uopće pomaže roditeljima, prijateljima...?
ovako nešto ostavlja posljedice za cijeli život...
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  rose.kozala ned pro 09, 2007 5:50 pm

ne znam... to je strašno!
gledam danas, ubio se neki tip u zg na psihijatriji... gadno, ali ako je bolest u pitanju, da se razumijeti, ali kad se djeca ubiju, to ne kužim... kao da je netko negdje zakazao... ili možda nije.... krizne godine, lose drustvo i tko zna šta sve ne, i to je to...
Sad

prestrašno!
rose.kozala
rose.kozala

Broj postova : 39
Registration date : 09.12.2007

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  freakf sri kol 06, 2008 2:16 pm

očito su ljudi toliko očajni i jadni... i to se čini kao jedini izlaz.... trebaju razgovarati o problemu, s prijateljima, roduteljima, anonimno preko neta, na telefon; samo da to izađe iz njih, a onda će biti lakše... i obavezno potražiti pomoć psihologa... suicid ništa ne rješava, smao komplicira život onima koji ostanu iza njih...

freakf

Broj postova : 7
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  iva-osijek sub ruj 13, 2008 3:15 pm

prošlo je gotovo godina dana od ove priče u rabu, a ja i dalje nevjerujem da se to dogodilo... nije mi jasno, kako i zašto... što se moralo vrtiti u glavi tim curama??

strašno...
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Samoubojstvo djevojčica u Rabu Empty Re: Samoubojstvo djevojčica u Rabu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.