SOS TELEFON - GRAD RIJEKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OBRAČUN U ŠKOLI - Roditelj napao učenika i istukao profesora

Go down

OBRAČUN U ŠKOLI - Roditelj napao učenika i istukao profesora Empty OBRAČUN U ŠKOLI - Roditelj napao učenika i istukao profesora

Postaj  jelena77ri uto lis 21, 2008 12:50 pm

Dvorište Osnovne škole Ivan Filipović u Osijeku u četvrtak je bilo ratna zona. Krešimir Kulić, otac učenika šestog razreda kojega je dan prije premlatio školski kolega, odlučio je riješiti problem i sam pokazati fizički jačim dječacima kako njegova sina ne smiju maltretirati.

Udarac u bradu
Kulić je, naime, u četvrtak sa sinom došao u školu te pred mnoštvom okupljene djece u dvorištu omogućio svome sinu da tuče dječaka od kojega je dan prije “dobio batine”.

– Moga su sina već dva puta u posljednja tri mjeseca pretukli njegove školske kolege, a nitko nije reagirao, niti bio spreman zaštiti dječaka i priskočiti mu u pomoć. Morao sam ja, kao što bi i svaki roditelj, braniti svoje dijete – kaže Kulić, inače poznati osječki poduzetnik.Priča se dodatno zakomplicirala kad je profesor povijesti Marin Somborac naišao i odlučio prekinuti tučnjavu.

– Kada sam prišao okupljenoj djeci i pokušao ih razdvojiti, gospodin mi je rekao da se ne miješam inače ću dobiti. A gledao je, i još sugerirao gdje da mu sin udari dječaka koji je ležao na podu. Tad me je odgurnuo i dobio sam jedan udarac u bradu – kazao je Somborac te izrazio ogorčenje što su prosvjetari svakodnevno izloženi nasilju, a sustav im ne dopušta da se na bilo koji način brane.

Ugroženi prosvjetari
Kulić tvrdi da nije znao o kome je zapravo riječ i da, s obzirom na mladolik izgled Somborca, nije mislio da se umiješao profesor.

– Čovjek uopće ne izgleda kao profesor, a ja sam samo štitio svoje dijete – rekao jeKulić i izrazio žaljenje što sustav, ovako kako je postavljen, ne rješava probleme nasilja među djecom, a to, kako sam kaže, dovodi roditelje u situaciju da se moraju fizički razračunavati s drugima.

Nasilja je u školama sve više, tvrdi Zlatko Kraljević, ravnatelj osječke Osnovne škole Ivan Filipović, koji je, ne samo zbog ovog događaja, istinski zabrinut za položaj zaposlenih u školama.

– Ogorčeni smo, profesor više nije ono što je nekad bio. Neprihvatljivo je da se bilo tko na takav način odnosi prema nastavnicima, a da im sustav ne daje mogućnost i način da se brane – kaže Ivan Kraljević


http://www.vecernji.hr/
jelena77ri
jelena77ri

Broj postova : 14
Registration date : 22.01.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.