SOS TELEFON - GRAD RIJEKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasilje zbog razvoda

3 posters

Go down

Nasilje zbog razvoda Empty Nasilje zbog razvoda

Postaj  zlostavljANA uto sij 11, 2011 1:42 pm

Suprug pije. Ima ljubavnicu. Imamo dijete. Zatražila sam razvod. Postao je nasilan. Digao je ruku na mene pred djetetom. Nisam ga prijavila policiji. Dajte mi molim vas recite što da radim? Strah me kako sve to utječe na dijete. Kome se mogu obratiti a da nije policija i da sve ne završi javno u novinama?

Hvala puno onima koje odgovore.
Ana


zlostavljANA

Broj postova : 2
Registration date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Nasilje zbog razvoda Empty Re: Nasilje zbog razvoda

Postaj  Peta čet sij 13, 2011 3:54 pm

[quote="zlostavljANA"]Suprug pije. Ima ljubavnicu. Imamo dijete. Zatražila sam razvod. Postao je nasilan. Digao je ruku na mene pred djetetom. Nisam ga prijavila policiji. Dajte mi molim vas recite što da radim? Strah me kako sve to utječe na dijete. Kome se mogu obratiti a da nije policija i da sve ne završi javno u novinama?

Hvala puno onima koje odgovore.
Ana


Draga Ana,

Niste precizno opisali svoju situaciju, ali ću Vam pokušati odgovoriti baratajući sa informacijama koje ste naveli.
Podržavam Vašu odluku da se rastanete od nasilnog supruga, to je dobar korak za zaštitu djeteta i Vas i nadam se Vas njegova agresivnost neće obeshrabriti!
Sa sigurnošću mogu reći da njegova sklonost alkoholu, agresivnost i loš odnos između Vas i supruga na dijete loše utječe, bez obzira na to koliko staro bilo. Osim toga vaša je roditeljska dužnost i zakonska obaveza zaštiti dijete (inače se smatrate suučesnikom u zanemarivanju). Niste naveli razlog zašto ne želite obavijestiti policiju, no da bi se nešto moglo poduzeti, upravo je to ono što bi trebali napraviti. To nikako ne znači da će to izaći u javnost (čak i u slučaju da ste javnosti zanimljiva osoba-nagađam, jer nemam podataka, a vidim da je to vaš strah).

Nemam podataka niti o tome koliko je dobra vaša komunikacija sa suprugom, pretpostavljam da nije zadovoljavajuća. U slučaju da griješim, možete mu predložiti liječenje od alkoholizma (jer se to, kao i svaka druga bolest liječi), ako je to uzrok njegovog agresivnog ponašanja.

Ako Vam je potreban razgovor, razrada rješenja problema i/ili podrška u situaciji u kojoj ste se našli, možete se obratiti Savjetovalištu koje djeluje u sklopu SOS telefona na broj telefona 211 888 svakim danom od 8.00 do 16.00 i u popodnevnim satima od 18.00 do 21.00 sat ili u bilo koje vrijeme na br. mobitela 091 211 8885. Vaš poziv je potpuno anoniman, a pri dolasku u Savjetovalište je zagarantirana zaštita osobnih podataka. Sve usluge su besplatne.

Za što god se odlučili bitno je da nešto poduzmete, jer se situacija neće promijeniti sama od sebe, niti će se Vaš suprug promijeniti.

Odgovor nije dug i temeljit (na žalost, niste mi dali dovoljno informacije za nešto detaljnije), ali se nadam da Vam je pružio neke smjernice,

Peta

Peta

Broj postova : 1
Registration date : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Nasilje zbog razvoda Empty Re: Nasilje zbog razvoda

Postaj  zlostavljANA sub sij 22, 2011 8:09 pm

Pokušala sam razgovarati u vezi sa alkoholom, zamolila sam ga da krene kod lječnika, ali me ne sluša. On je bog, on je najpametniji, svi ostali smo krivi, svi ostali smo budale.

Pomirila sam se da ću ostati sama i želim razvod, ali on je poludio kad sam to rekla. Kaže da će me ubit i to sve pred djetetom. Dijete sve sluša i sve vidi i strah me kakve će to imati posljedice na razvoj. A znam da će posljedica biti.

Hvala na odgovoru. Nisam očekivala da će te mi se vi javiti, mislila sam samo popričati, dobit mišljenja drugih osoba u sličnoj situaciji.

Javit ću se kad se organiziram. Nisam u Rijeci i radim ujutro. Da li je moguće doći do vas i kasnije popodne, oko 6,7h navečer?

Pozdrav!

Ana


zlostavljANA

Broj postova : 2
Registration date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Nasilje zbog razvoda Empty Re: Nasilje zbog razvoda

Postaj  iva-osijek ned vel 20, 2011 12:16 pm

moj podrška Ani! nadam se da će sve bit ok!!

dobro je da si odlučila potražiti pomoć... prvi i jako važan korak
iva-osijek
iva-osijek

Broj postova : 49
Registration date : 21.11.2007

[Vrh] Go down

Nasilje zbog razvoda Empty Re: Nasilje zbog razvoda

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.